Chemia Repa-Tech

25 lat obecności na rynku zobowiązuje, a tyle właśnie czasu upłynęło od wyprodukowania pierwszych produktów Repa-Tech. Przez cały ten czas zajmowaliśmy się produkcją preparatów uszczelniający instalacje centralnego ogrzewania, śledząc jednocześnie wszystkie najnowsze trendy oraz odkrycia; starając się nieustannie o dopasowania naszej chemii do najnowszych rozwiązań branży grzewczej.

8 myśli nt. „Chemia Repa-Tech

 1. Płyn Extra zadziałał. Czy można go zostawić w instalacji i jeżeli nie to dlaczego. Chodzi o to żeby nie bawić się znowu w spuszczanie i napełnianie instalacji.

  • Producent zaleca usunięcie preparatu z instalacji centralnego ogrzewania, ponieważ:
   1. Uszczelniacz reaguje z tlenem, jeżeli będzie do instalacji dopuszczana woda, to także będzie dostarczany nowy tlen. Nie można przewidzieć gdzie umiejscowi się uszczelniacz w okresie letnim (brak cyrkulacji wody, niska temperatura) i gdzie i w jak dużym stopniu będzie reagował z tlenem.
   2. W zładzie (woda w instalacji) powinien znajdować się inhibitor korozji i osadzania się kamienia. Chroni on ja przed korodowaniem oraz zapobiega tworzeniu się twardych osadów z kamienia kotłowego. Inhibitora nie można wlewać do zładu, w którym znajduje się uszczelniacz. Nigdy nie mieszamy różnych preparatów chemicznych w zładzie.
   Jednak kiedy instalacja centralnego ogrzewania przemarzła i podejrzewamy pęknięcie wzdłużne, zalecane jest pozostawienie uszczelniacza. Pęknięcie wzdłużne po jakimś czasie powiększy się i wróci nieszczelność. Dlatego, jeżeli w układzie będzie krążył uszczelniacz, będzie nowe pęknięcia likwidował natychmiast. Jest to sytuacja, kiedy lepiej zrezygnować z ochrony instalacji, na rzecz uszczelniania. Niebezpieczeństwo niekontrolowanego działania preparatu jest nieporównywalnie mniejsze niż spodziewane powiększanie się pęknięcia.

 2. Witam – kupiłem od Państwa płyn R-200 i mam pytanie. Mam instalację c.o. otwartą tzn z naczynkiem wzbiorczym. – czy moge zadać tego płynu właśnie poprzez to naczynko?

 3. Mam ubytki cisnienia na piecu o ok 0,3PA tygodniowo. Piec wiszacy do co i cieplej wody. Ktory doszczelniacz zastosowac? Ile go nalezy uzyc/kupic? Czy bez specjalistycznej pompki da sie go wprowadzic do obiegu?

  • Rapa Tech, można dodać do obiegu w dowolnym miejscu, najwygodniej w zaworze odpowietrzającym w grzejniku drabinka (łazienkowy), w najwyższym miejscu w domu, dolewamy do zimnej wody, 1 litr uszczelniacza na 200 l. zładu, żeby było łatwiej liczyć – 1 lit na dom o pow. 150-200 m2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>