Chemia Repa-Tech

25 lat obecności na rynku zobowiązuje, a tyle właśnie czasu upłynęło od wyprodukowania pierwszych produktów Repa-Tech. Przez cały ten czas zajmowaliśmy się produkcją preparatów uszczelniający instalacje centralnego ogrzewania, śledząc jednocześnie wszystkie najnowsze trendy oraz odkrycia; starając się nieustannie o dopasowania naszej chemii do najnowszych rozwiązań branży grzewczej.

17 myśli nt. „Chemia Repa-Tech

 1. Szanowni państwo

  Proszę o kontakt telefoniczny w związku z nieszczelnością instalacji co. Chcę porozmawiać o możliwych rozwiązaniach.

  Pozdrawiam
  Marcin.wilczynski
  Tel 668444299

 2. Dzień dobry,

  kieruję do Państwa zapytanie dotyczące produktów uszczelniających z linii Repatech. Nasz problem jest nietypowy, nie natrafiłem na analogiczny w opisywanych przez Państwa przykładach zastosowań.
  Opis przecieku:
  – wykonana ponad 5 lat temu instalacja dolnego źródła PC, wykonana z rur PE, wejście do budynku, sondy pionowe, odcinki poziome (łączenie kształtki zgrzewane) oraz PP w budynku,
  – medium zalane to roztwór alkoholu etylowego (skażonego) o stężeniu ok. 20%
  – wcześniejsze ubytki na poziomie 10 dm3 rocznie – akceptowalne wynikające z odparowania, pracy rur w gruncie itp.
  – w ostatnim okresie ubytek wyniósł ok 3-5 dm3 w ciągu ok. 40 dni,
  – całkowita pojemność instalacji 120-150 dm3
  – temp. płynu w instalacji powinna zawierać się w zakresie -5 st. C – 15 st. C, przy czym na parowniku płyn ma styczność z temp. rzędu -20 st. C (miejsce szczelne)

  Proszę o informację czy Państwa środek skutecznie będzie mógł uszczelnić instalację zalaną alkoholem etylowym, znajdującą się w ziemi (wilgoć, a odwierty częściowo mogą znajdować się w strefie wodonośnej). Proszę o informację, że nie zachodzą przeciwwskazania do zastosowania w instalacjach z wymiennikiem płytowym (parownikiem) pompą obiegową itp.

  Z poważaniem,

 3. Płyn Extra zadziałał. Czy można go zostawić w instalacji i jeżeli nie to dlaczego. Chodzi o to żeby nie bawić się znowu w spuszczanie i napełnianie instalacji.

  • Producent zaleca usunięcie preparatu z instalacji centralnego ogrzewania, ponieważ:
   1. Uszczelniacz reaguje z tlenem, jeżeli będzie do instalacji dopuszczana woda, to także będzie dostarczany nowy tlen. Nie można przewidzieć gdzie umiejscowi się uszczelniacz w okresie letnim (brak cyrkulacji wody, niska temperatura) i gdzie i w jak dużym stopniu będzie reagował z tlenem.
   2. W zładzie (woda w instalacji) powinien znajdować się inhibitor korozji i osadzania się kamienia. Chroni on ja przed korodowaniem oraz zapobiega tworzeniu się twardych osadów z kamienia kotłowego. Inhibitora nie można wlewać do zładu, w którym znajduje się uszczelniacz. Nigdy nie mieszamy różnych preparatów chemicznych w zładzie.
   Jednak kiedy instalacja centralnego ogrzewania przemarzła i podejrzewamy pęknięcie wzdłużne, zalecane jest pozostawienie uszczelniacza. Pęknięcie wzdłużne po jakimś czasie powiększy się i wróci nieszczelność. Dlatego, jeżeli w układzie będzie krążył uszczelniacz, będzie nowe pęknięcia likwidował natychmiast. Jest to sytuacja, kiedy lepiej zrezygnować z ochrony instalacji, na rzecz uszczelniania. Niebezpieczeństwo niekontrolowanego działania preparatu jest nieporównywalnie mniejsze niż spodziewane powiększanie się pęknięcia.

 4. Witam – kupiłem od Państwa płyn R-200 i mam pytanie. Mam instalację c.o. otwartą tzn z naczynkiem wzbiorczym. – czy moge zadać tego płynu właśnie poprzez to naczynko?

 5. Mam ubytki cisnienia na piecu o ok 0,3PA tygodniowo. Piec wiszacy do co i cieplej wody. Ktory doszczelniacz zastosowac? Ile go nalezy uzyc/kupic? Czy bez specjalistycznej pompki da sie go wprowadzic do obiegu?

  • Rapa Tech, można dodać do obiegu w dowolnym miejscu, najwygodniej w zaworze odpowietrzającym w grzejniku drabinka (łazienkowy), w najwyższym miejscu w domu, dolewamy do zimnej wody, 1 litr uszczelniacza na 200 l. zładu, żeby było łatwiej liczyć – 1 lit na dom o pow. 150-200 m2

  • Szansa na uszczelnienie wynosi 50%, palnikowy wymiennik ciepła jest poddawany dużym naprężeniom, korek krystaliczny (który powstanie z uszczelniacza)może się wykruszyć

 6. Posiadam instalacje zasilaną piecem kondensacyjnym Vaillant dwufunkcyjny , Instalacja wykonana przy piecu z miedzi reszta z PVC-C klejona w układzie trójnikowym (zamknięty) grzejniki stalowe w instalacji zastosowano osadnik siatkowy
  Ponieważ mam znaczny spadek ciśnienia ( brak widocznych wycieków) to jaki preparat zastosować i jak zaplikować?
  Czy wlać po zakręceniu dopływu i odpływu do grzejnika łazienkowego na piętrze ?
  Czy rozcięczyć przed wlaniem preparat do grzejnika? Czy dozować ale jak?
  Ponieważ jest to układ zamknięty to jak płukać instalację ? Każdy grzenik po zakręceniu indywidualnie?. Czy pompą z pieca Czy pompą zewnaczną po odpięciu pieca?

 7. Witam,
  Proszę o poradę, czy jak płyn był wlany do instalacji w marcu i ciśnienie nie spadało przez całe lato, a w momencie uruchomienia grzania we wrześniu powróciły problemy z utrzymaniem ciśnienia, to czy można ponownie wlać płyn?
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>