Awaria instalacji grzewczej

Jeżeli w instalacji centralnego ogrzewania zaczyna ubywać wody, prawdopodobnie mamy przeciek. Jak to wykryć? Należy regularnie monitorować poziom ciśnienia wewnątrz. Gdy będziemy już pewni, że problem jest awaria instalacji, możemy podjąć kolejne kroki.

Awaria instalacji

awaria instalacjiNiewielki ubytek, do 10l na dobę, to kłopot, z którym poradzi sobie preparat Repa-Term. Wprowadzamy go do obiegu, a następnie czekamy na jego samoczynne zadziałanie, które potrwa około 2 dni. „Inteligentne” cząsteczki preparatu same odnajdą miejsce wymagające naprawy, ponieważ krystalizują się pod wpływem reakcji z przenikającymi przez nieszczelność cząsteczkami powietrza, następnie tworzą nieprzenikliwy korek na zewnętrznej stronie rury, który trwale zamyka wyciek. Po upływie 2 tygodni należy wypłukać preparat z instalacji.

uszczelnienie instalacji

 

 

 

 

Poważniejsze awarie w większych obiektach wymagają zastosowania poważniejszych środków. Ta sama marka oferuje adekwatne produkty

 

R 200uszczelniacz-repa-r-200 do 200 litrów wycieku

 

 

 

 

repa-r-500R 500  200 – 500 l dziennie.

 

 

 

 

repa-kociolRepa KOCIOŁ – 500-800 litrów na dobę

 

 

 

 

Operację uszczelniania należy rozpocząć od usunięcia wkładu filtrów siatkowych. Następnie trzeba uruchomić kocioł i pompę oraz otworzyć wszystkie zawory. Poprawnie dobrany produkt należy wstrząsnąć przed otwarciem i wprowadzić do systemu przy pomocy pompy, stosując proporcje 1:200.

Po wprowadzeniu preparatu powinno się doprowadzić ciśnienie w instalacji oraz temperaturę do poziomu roboczego oraz odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. W przypadku dużych instalacji dobre jest odciąć miejsce z przeciekiem, tworząc mniejszy obieg. Po pięciu godzinach uszczelniania można obniżyć temperaturę zładu. Cały proces trwa kilka dni. Maksymalnie po 4 tygodniach należy wypłukać preparat z instalacji i napełnić ją świeżą wodą.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, instalację przepłukać, a następnie wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

Stosowanie preparatów Repa-Tech wiąże się z szeregiem korzyści.

– Jest to rewelacyjna alternatywa dla metod tradycyjnych w postaci kucia ścian.

– Reparacja przebiega nieporównanie szybciej niż w przypadku metod konwencjonalnych.

– Chemia samoczynnie znajduje uszkodzone miejsce.

– Instalacja nie musi zostać zatrzymana, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym.

3 myśli nt. „Awaria instalacji grzewczej

  1. Wprowadziłem fo obiegu płyn i utrzymuję temp 60 przez 4h. Jak długo musi chodzić jeszcze pompa CO i jaja ma być temp obiegu bo na zewnątrz jest upał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>