Uszczelnianie – Wy pytacie, my odpowiadamy

przeciekZachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy pisać na adres sklep@chemiainstalacyjna.pl
Odpowiadamy bezpośrednio pytającemu, oraz wykorzystamy jego problem na łamach bloga. Oczywiście nie podajemy publicznie danych pytającego.

Poniżej zamieściliśmy odpowiedzi na trzy pytania. Prosimy o następne. Odpowiadamy najszybciej, jak się da. Błyskawicznie. Zdajemy sobie sprawę, że macie Państwo problem z wyciekiem, zalaniem czyli z dużym problemem, który można łatwo i szybko rozwiązać z preparatami Repatech.

Czy płynny uszczelniacz może zatkać automatyczne odpowietrzanie grzejników?

Nie. Aby proces uszczelniania doszedł do skutku, potrzebne są cztery czynniki występujące równocześnie:
– chemiczny uszczelniacz Repatech
– podwyższona temperatura lub ciśnienie
– tlen
– czas
Aby uszczelniacz skrystalizował się, musi mieć dostęp do tlenu przez dłuższy czas (minimum 4 godziny). Automatyczne odpowietrzacze działają szybko i krążący w zładzie uszczelniacz nie zdąży zareagować z tlenem.

Czy przez wprowadzanie uszczelniacza do obiegu przy pomocy pompy, nie zniszczę sprzętu?

Uszczelniacz działa wolno. Jeżeli pompa i wszystkie inne akcesoria i narzędzia, które miały kontakt z uszczelniaczem, zostanie po skończonej pracy dokładnie wymyte, to nie będzie żadnego problemu. Jeżeli zapomnimy o tej ważnej czynności, to pewnie będziemy kupować nowe narzędzia.

W czasie uszczelniania zatrzymała się pompa przy kotle. Czy uszczelnianie może zniszczyć takie urządzenia?

Pompa się zatrzymała, ponieważ została uszczelniona. Należy ją ręcznie uruchomić.
Pompy często nie są idealnie szczelne, jeżeli nagle zostanie uszczelniona, czyli zmienią się warunki, w których pracuje, może się zatrzymać, ale to nie znaczy, że się popsuła. Po ręcznym uruchomieniu nie będzie już dalszych problemów.

Zachęcamy Państwa do odwiedzania portalu wodawinstalacji.pl na łamach którego znajdziecie odpowiedzi na wiele nurtujących Was problemów w czasie stosowania w codziennej pracy chemii instalacyjnej.

4 myśli nt. „Uszczelnianie – Wy pytacie, my odpowiadamy

  1. Witam.Cieknie mi woda w srodku pieca w okolicach gornego plaszcza ,centralnie nad paleniskiem ,piec na eko groszek.Czy srodek zadziala w takich warunkach gdzie tlen jest spalany?

    • Będzie trudno. Wiem od klientów, że próbowali rozpalać z brzegu paleniska, mały ogień. Tak, aby płomienie nie sięgały nieszczelności i udawało się. Dużo zależy od wielkości dziury.

  2. Siemanko , zlokalizowałem wyciek w Kotle zakupilem repatech r500 tylko pytanie jak go wpuscic w obieg ? Gdzie to wlac moze przez grzejnik ? Ale jak ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>