Uszczelnienie instalacji

Gdy wskaźnik poziomu wody w instalacji niebezpiecznie zbliża się do poziomu alarmowego, najprawdopodobniej oznacza to wyciek z rur. Gdzieś znajduje się wyciek, a odkrycie go możliwe jest tylko poprzez przejrzenie całej struktury, przeważnie w większości skrytej w murach budynku. Szczęśliwie istnieje inne rozwiązanie, a uszczelnienie instalacji możliwe jest przez zastosowanie specjalnego preparatu.

W przypadku niewielkiej, domowej instalacji i ubytku do 10l na dobę, wystarczy zastosować podstawowy produkt marki Repa-Tech. Preparat Repa-Termbo o nim mowa, obsługuje się w prosty sposób. Początkowo trzeba oczywiście wprowadzić go do obiegu, a następnie poczekać na jego samoczynne zadziałanie, które potrwa około 2 dni.  „Inteligentne” cząsteczki preparatu same odnajdą miejsce wymagające naprawy, ponieważ krystalizują się pod wpływem reakcji z przenikającymi przez nieszczelność cząsteczkami powietrza, następnie tworzą nieprzenikliwy korek na zewnętrznej stronie rury, który trwale zamyka wyciek. Po upływie 2 tygodni należy wypłukać preparat z instalacji.

uszczelnienie instalacji

 

 

 

 

 

Poważniejsze awarie w większych obiektach wymagają zastosowania poważniejszych środków. Ta sama marka oferuje adekwatne produkty

 

R 200uszczelniacz-repa-r-200 do 200 litrów wycieku

 

 

 

 

 

repa-r-500R 500  200 – 500 l dziennie.

 

 

 

 

 


repa-kociolRepa KOCIOŁ – 500-800 litrów na dobę

 

 

 

 

Operację uszczelniania należy rozpocząć od usunięcia wkładu filtrów siatkowych. Następnie trzeba uruchomić kocioł i pompę oraz otworzyć wszystkie zawory. Poprawnie dobrany produkt należy wstrząsnąć przed otwarciem i wprowadzić do systemu przy pomocy pompy, stosując proporcje 1:200.

Po wprowadzeniu preparatu powinno się doprowadzić ciśnienie w instalacji oraz temperaturę do poziomu roboczego oraz odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. W przypadku dużych instalacji dobre jest odciąć miejsce z przeciekiem, tworząc mniejszy obieg. Po pięciu godzinach uszczelniania można obniżyć temperaturę zładu. Cały proces trwa kilka dni. Maksymalnie po 4 tygodniach należy wypłukać preparat z instalacji i napełnić ją świeżą wodą.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, instalację przepłukać, a następnie wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

Stosowanie preparatów Repa-Tech wiąże się z szeregiem korzyści.

– Jest to rewelacyjna alternatywa dla metod tradycyjnych w postaci kucia ścian.

– Reparacja przebiega nieporównanie szybciej niż w przypadku metod konwencjonalnych.

– Chemia samoczynnie znajduje uszkodzone miejsce.

– Instalacja nie musi zostać zatrzymana, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym.

 

Jedna myśl nt. „Uszczelnienie instalacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>