Pomiar ciśnienia w instalacji c.o.

Pipes and heating system on white isolate background with clippiJednym z ważniejszych parametrów, które trzeba systematycznie monitować, jest ciśnienie w instalacji. Jeżeli mimo uzupełniania wody w systemie systematycznie spada, może to oznaczać nieszczelność.

 

 

Urządzenia do pomiaru ciśnienia.

Pomiar ciśnienia wody w instalacji wykonujemy za pomocą manometru. Urządzenia te stosowane są głównie do ciśnienia gazów oraz cieczy o niskiej lepkości, czyli mogą mieć zastosowanie do pomiaru ciśnienia wody w instalacji.
Na rynku są dostępne różne rodzaje manometrów (magnetyczne, specjalne, chłodnicze, membranowe i inne).

Manometr do kotłowni domowej.

Najczęściej używanym w domowych kotłowniach jest manometr grzewczy w obudowie metalowej. Jest no wyposażony w rurkę Bourona wykonanej ze stopu miedzi. Ma ona kształt łuku, otwartym końcem łączy się z płynem, którego ciśnienie jest mierzone, drugi koniec jest zaślepiony. Wraz ze zmianą ciśnienia w cieczy, krzywizna rurki zmienia się. Przemieszczanie się zaślepionego końca rurki powoduje ruch wskazówki manometru.

Jeżeli wykluczymy awarię kotła, musimy wziąć pod uwagę nieszczelność instalacji. Z tym problemem pozwolą uporać się produkty firmy Repa-Tech. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>